Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Zencefil Ve Elma Detoksu İle Toksinlere Son

Zencefil Ve Elma Detoksu İle Toksinlere Son

Vücudunuzda biriken toksinlerin sağlığınız için önemi büyüktür. Bu yüzden savunmanızı bir detoks limonata gibi içeceklerle güçlendirmek gerekir.

Vücudunuzu istila eden toksinler çeşitli organlara zarar verebilir. Vücudunuzu detoksifiye etmek, böbreklerinizi, karaciğerinizi veya dolaşım sisteminizin normal çalışmasına yardımcı olur . Bu amaçla, zencefil ve elma detoks limonata yapmayı öğrenmek, kendinize dikkat etmenin ucuz ve sağlıklı bir alternatifidir.

Toksinler Vücutta Nasıl Oluşur?

Hepimiz toksinler biriktirmeye meyilliyiz. Aşırı alkol, kahve ve işlenmiş gıda tüketimi hücresel işlevlerinizi etkiler. Ayrıca, kirli hava ve bazı ilaçlar buna neden olabilir. Ayrıca vücudun kendisi de  diğerleri arasında aşırı çalışma, stres veya endişe gibi duygusal sorunların neden olduğu toksinler biriktirebilir. Örneğin sevilen birinin kaybı, kaza veya kötü haber, duygusal olarak kırılgan bir vücudu etkileyen unsurlardır.

Zencefil Ve Elma Detoksu Nasıl Yapılır?

Toksinler sayısız gıdada bulunur. Bazılarının diğerlerinden daha çok var, ancak vücut onları ortadan kaldırabilir. Bunlardan biri zencefil diğeri ise elmadır. Zencefil ve elma detoksu ile limonata yapmayı öğrenirseniz, toksinlere karşı mücadelede büyük bir müttefikiniz olur.

Malzemeler

 • 2 büyük yeşil organik elma
 • 1 büyük organik limon
 • 1 çay kaşığı taze rendelenmiş organik zencefil (5 g)
 • 1 litre su
 • 3-4 kalıp buz

Nasıl Yapılır?

 • İlk önce elmaları ve limonu çok iyi yıkayın.
 • Elmayı küçük parçalar halinde kesin ve karıştırıcıya koyun.
 • Limon suyunu ekleyin.
 • Sonra, rendelenmiş zencefil karışıma ekleyin ve biraz daha karıştırın.
 • Zencefilin baharatlı tadını en aza indirmek için buzla birlikte servis edin.
 • Daha iyi arındırıcı ve detoksifiye edici bir aksiyon elde etmek için kahvaltıdan önce bu taze suyu içmenizi öneririz.

Zencefil şifalı bir bitkidir. Doğal tıbbın bir parçası olduğu birçok ülkede kullanılmaktadır. C vitamini bakımından zengin olan limon, savunmanızı güçlendirir, soğuk algınlığı ve grip tedavisinde yardımcıdır. Bununla birlikte, en önemli şey vücudunuzdaki toksinleri etkisiz hale getirmesi ve ortadan kaldırmasıdır. Ek olarak, harika bir detoksizatördür. Elma da zencefil ve limon gibi toksinlerle savaşır.

Yılda bir kez detoks yapılması tavsiye edilir. Zencefil ve elma detoksu ile limonata yapmayı öğrenirseniz, toksinlere karşı mücadele etmiş olacaksınız.

Ayrıca

İbrahim Saraçoğlu’ndan Göğüsleri Büyüten Mucizevi Tarif

Estetik operasyonlarla göğüs büyütmek hem zahmetli hem de maliyeti yüksek olduğundan kadınlar bu zorlu operasyona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir