Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Siyah noktalar genelde burun ve etrafında oluşan sürekli kendini tekrarlayarak çıkan benek şeklindeki noktalardır. Siyah noktalardan kurtulmanın bir çok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden en sağlıklı, kesin çözüm verenler ise evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerdir. Uygularken dikkat edeceğiniz ölçüleri unutmamalısınız.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Limon Ve Yoğurt Karışımı İle Siyah Noktalardan Kurtulma; 1 kase yoğurdun içine 1 adet limon suyunu karıştırmaya başlayın. Ardından hazırladığınız karışımı yüzünüze iyice yedirin. 15-20 dakika kadar bu karışımı  bekletin. 15-20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile durulamaya başlayın.

Limonun sivilceleri kurutucu ve siyah noktaları yok edici özelliği ile birlikte cildinizi dezenfekte ederken yoğurt ise cildi besleyerek nemlendirir. Bu doğal maskeyi haftada 1 defa mutlaka uygulayın. Farkı hissetmeniz mümkün.

Limon Ve Bal Karışımı İle Siyah Noktalardan Kurtulma; 1 adet limonu ortadan ikiye bölün. Yarısının üzerine 3-4 damla kadar bal damlatın.

Siyah noktaların bulunduğu bölgeye bu limonlu bal karışımını iyice sürün. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 5-10 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Sonuç mükemmel!

En Kolay Yollardan Diğeri İse Diş Macunu İle Siyah Noktalardan Kurtulma; Siyah noktaları temizlemek için yeni bir diş fırçası alın.

Diş fırçasına bir miktar (mercimek tanesi kadar) diş macunu sıkın ve siyah noktaların bulunduğu bölgeye masaj yaparak hafif şekilde fırçalayın. Siyah noktalar gidene dek bu işleme devam edin. Soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Siyah noktalardan eser yok!

Elma Sirkesi Ve Karbonat İle Siyah Noktalardan Kurtulma;  Bir miktar elma sirkesi hazırlayın. İçine karbonatı ilave edin. Karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgeye yavaş yavaş sürün. 5-10 dakika sonra yüzünüzü durulayın.

Kil Ve Elma Sirkesi İle Siyah Noktalardan Kurtulma Yolu; En yaygın kullanılan yöntemlerdendir. Bir miktar kil ve elma sirkesini karıştırmaya başlayın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze yedirerek sürün. Maske kuruduktan 5-10 dakika sonra ılık su ile temizleyin.

Zeytinyağı, Karnabahar Yaprağı İle Siyah Noktalardan Kurtulma; 7-8 adet karnabahar yaprağı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte mikserden geçirmeye başlayın. Siyah noktaların bulunduğu bölge yoğunlukta olmak üzere tüm cildinize bu maskeyi yaymaya başlayın. 5-10 dakika bu maskeyi bekletin. Sonra yüzünüzü ılık su ile iyice durulayın. Karnabahar yapraklarının ciltte temizleyici bir işlevi olduğundan cilde faydalıdır. Bu karışımı haftada 2 kere uygulamanızda sakınca yok.

Alerji ve ciltte herhangi bir kaşıntı yara gibi probleminiz varsa karışımı uygulamadan önce dermatolog yardımı alın.

Ayrıca

Aspirin Ve Limonla Topuk Çatlağına Son!

Kadın erkek topuk çatlağı, ayak mantarı, ve kaşıntı problemlerinden oldukça şikayetçiyiz. Tutarlıbilgi yapılışı oldukça kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir