Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Saç Dökülmesini Önleyen Bal Yumurta Ve Aloe Vera Maskesi

Saç Dökülmesini Önleyen Bal Yumurta Ve Aloe Vera Maskesi

Tutarlıbilgi bugün size aloe vera, yumurta ve bal ile hazırlanan harika bir saç bakım maskesi tarifi verecek. Aloe vera ülkemizde yabancı ülkelerdeki kadar kolay bulunan bir ürün olmasa dahi son yıllarda cilt bakım ürünü olarak satılıyor. Aloe vera bitkisi Afrika kökenli bir bitkidir. Zambakgiller familyasından olmasına karşı görüntüsü kaktüse benzer. İçeriğinde bol miktarda bulunan vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimlerle sağladığı faydaları saymakla bitmez.

Aloe vera saçları beslerken, aşırı yağlanmaları önlüyor, kepeği tamamen ortadan kaldırıyor. Ayrıca ciltten salgılanan toksinleri de nötralize eder. Saçların dökülmesini engeller, kısa sürede hızla uzamasını sağlar.

Bal, yumurta ve aloe vera ile hazırlayacağınız mucizevi saç maskesi tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler

  • 1 adet yumurta
  • 1 adet aloe vera yaprağı
  • 1 çay kaşığı kadar bal

Nasıl Yapılır?

Malzemeleri karıştırmak için miksere de ihtiyacınız olacak. Önce aloe vera jelini yaprağından ayırın. Sonra üzerine 1 adet yumurta ve 1 çay kaşığı balı ilave edin. Mikser yardımı ile bu karışımı güzelce karıştırın. (Evinizde mikser bulunmuyorsa karışımı çırpıcı tel ile karıştırabilirsiniz.)

Karışan malzemeleri parmak uçlarınız yardımı ile güzelce saçlarınıza uygulayın. Maskeyi sürdüğünüz saçlarınızı bone yardımı ile kapatarak 1 saat kadar beklemeye alın. Etkisini ilk kullanımda anında hissedeceksiniz. Saçlarınız daha canlı ve daha güçlü görünecek, çabuk kırılan saçların yerini daha parlak ve hacimli uzun saçlar alacak.

Ayrıca

Sarkan Göğüsleri Dikleştiren Formül!

Sarkık göğüsler çoğu kadın tarafından problem teşvik eder. Sarkan göğüsleri toparlamak çok zor görünse dahi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir