Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Mermer Gibi Bir Cilt İçin Patates Kürü

Mermer Gibi Bir Cilt İçin Patates Kürü

Patates, vücudu dinç ve güçlü tutup sağlığınıza iyi geldiği kadar cildinize de oldukça iyi gelecek besinlerden biridir.

A, B, C vitamini, fosfor, potasyum, karbonhidrat, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengin besinlerden olan patates, aynı zamanda antioksidan olma özelliği gösterir. Patates kürünü içmek bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudunuzdaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlarken kürü cildinizde kullanarak diğer yandan cildiniz için sağlıklı bir görünüm elde edeceksiniz.

Patates Kürü Nasıl Uygulanır?

İki adet patatesi rendenin en ince bölümünde rendelemeye başlayın. Patatesin suyunu sıkın ve bununla yüzünüzü yıkamaya başlayın. Geriye kalan posasını ise göz altlarına ve burun üzeri dahil olmak üzere yüzünüze yaymaya başlatın. Bu kür tıpkı maske gibi cilde yapışıyor ve düşmüyor, rahatlıkla işinizi yaparken yüzde kalıyor.

Yarım saat 45 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile temizleyin. Bu kür sayesinde pürüzsüz ve mermer gibi bir cildiniz olacak. Patates kürü sivilceyi engelliyor, ciltteki kırmızılıkları ve gözaltı morlukları anında yok ediyor. Burun üzerini ise tertemiz yapıyor. Cildinize dinlenmiş bir görünüm veriyor. Özellikle dışarı çıkmadan önce bu kürü uygularsanız tıpkı cilde pudra sürmüş hissi oluşturuyor. Bu kürü haftada 2 veya 3 defa deneyebilirsiniz.

Ayrıca

Aspirin Ve Limonla Topuk Çatlağına Son!

Kadın erkek topuk çatlağı, ayak mantarı, ve kaşıntı problemlerinden oldukça şikayetçiyiz. Tutarlıbilgi yapılışı oldukça kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir