Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Kırışıklıkları, Kaz Ayaklarını Yok Eden Ve Gençleştiren Bal Maskesi

Kırışıklıkları, Kaz Ayaklarını Yok Eden Ve Gençleştiren Bal Maskesi

Yumurta akı ve bal maskesini denediniz mi? Yumurta ile balın birleşiminden oluşan bu maske oldukça etkili ve doğaldır. Yumurta akı bal maskesini yapmak için gerekli malzemeleri uygulanışını sizler için paylaşıyoruz. Bu maske göz altındaki kaz ayaklarını giderirken cildi neredeyse 10 yaş gençleştirecek maskelerden biridir.

Peeling İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 yumurta akı
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Nasıl Hazırlanır?

Yumurta akı, bal ve limonu bir kasede karıştırın. Öncelikle uygulanacak bölge (yüz ve boyun gibi) bölgelerin önceden temizlenmesi gerekiyor. Daha sonra karışımı göz ve çevresi haricinde cildinize yayarak sürün. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra bol ılık su ile durulayın.

Yumurta akı ve bal maskesi; cilt yüzeyindeki bakterileri temizliyor ayrıca sivilce oluşumunu engelliyor. Ve cildi adeta tazeliyor. Cilt neredeyse 10 yaş gençleşiyor!

Yumurta Akı Ve Bal Peelingi

Yumurta akı ve bal karışımını düzenli kullandığınızda ve peeling gibi uyguladığınızda, oldukça yararlı olacaktır. Bu peeling, ölü cilt hücrelerini tazeleyecek. Ayrıca siyah nokta ve sivilce oluşumunu da büyük ölçüde engelleyici özelliği bulunuyor.

Nasıl Hazırlanır?

Tüm malzemeleri geniş bir kapta karıştırın. Karışımı güzelce yüze sürün. 20-25 dakika sonra cildinizi durulayın. Yumurta akı ve bal ile yapacağınız maskeler ile cildinizde nemlendirici etki yaratacaksınız.

Ayrıca

İbrahim Saraçoğlu’ndan Göğüsleri Büyüten Mucizevi Tarif

Estetik operasyonlarla göğüs büyütmek hem zahmetli hem de maliyeti yüksek olduğundan kadınlar bu zorlu operasyona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir