Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Hücre Yenileyici Gençlik Kremi

Hücre Yenileyici Gençlik Kremi

Tutarlıbilgi bu hafta cildinizi 10 yaş gençleştirecek ve problemli ciltleri adeta yenileyen birleşeni sır gibi saklanan tarifle sizlerle. Bu krem tarifi çok ucuz ve basit karışım. Bu krem hayatınızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelecek.

Hazırlaması Kolay Krem Tarifi Ne İşe Yarıyor?

Cildi ve hücreleri yeniliyor, sedef gibi ışıl ışıl parlatıyor, cilt lekelerini yavaş yavaş açıyor, en önemlisi de çok sağlıklı ve canlı bir görüntü veriyor. Eczaneden alacağınız üç krem ile tümünü bir kavanozda tahta yardımı ile veya kaşıkla karıştırın ve sabah akşam cildinize sürün. Kremi kullanmadan önce 1 hafta önce ve sonra fotoğraflarla gözlemleyin. Fark inanılmaz!

  • Bepanthen Plus Krem yada Bepanthol Cilt Bakım Kremi 30 gram
  • Bepanthol Merhem 30 gram
  • Madecassol Krem 40 gramdır, 30 gram kullanın.

1- Mavi Tüplü Bepanthen Plus Krem

Antiseptik bir kremdir. Mikropları öldürür ve bu mikropların üremelerini engeller.

2- Yağsız Bepanthol Krem

Bepanthol Merhem biraz yağlıdır, cildiniz çok kuru ise Bepanthol Merhemi öneriyoruz. Sivilceli yada yağlı, bir cilt için kullanacaksanız, Bepanthol Cilt Bakım Kremini tercih edebilirsiniz.

3-Madecassol

Bağ dokusu oluşumunu hızlandırır. Ayrıca aşağıdaki durumlarda kullanılabilir:
Lokal deri ülseri, meme başı çatlakları ve yaraları, küçük cerrahi müdahaleler sonucu oluşan problemler, vajinal bölgedeki yırtılmalar, doğum kesiği, doğum dikişi, doğum yırtılması gibi bir çok yüzeysel yaralanma ve zorlanmalarda kullanılır.

Önemli

  • Yağlı ve karma cilt tipleri için; Madecassol-Bepanthol Krem-Bepanthen Plus kullanın.
  • Kuru, hassas, normal cilt tipleri için; Bepanthol Merhem, Bepanthol Krem yada Bepanthen Plus (İkisinden birini tercih etmelisiniz), Madecassol ile beraber kullanın.

Haftada 2 veya 3 defa diğer cilt tipleri kullanabilir. Kuru ciltler bu kremi (hergün) veya ihtiyaç halinde kullanabilir.

Eğer cildinizde leke varsa gerek güneş gerek akneden oluşan lekeleri geçirmek içinde bu kremi kullanabilirsiniz. Problemli cilt geçene kadar o bölgeye sabah ve akşam ince tabaka (peeling) halinde sürün.

(Yaz mevsiminde gündüzleri bu karışımı cildinize sürüp güneş çıkmayın. Sadece akşamları uygulayın.)

Göz altına sürmemeye özen gösterin. Bu karışım hücreleri yenilediği için kıl köklerini uyarır. Kullanırken göz önünde bulundurun.

Ayrıca

Aspirin Ve Limonla Topuk Çatlağına Son!

Kadın erkek topuk çatlağı, ayak mantarı, ve kaşıntı problemlerinden oldukça şikayetçiyiz. Tutarlıbilgi yapılışı oldukça kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir