Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Gözenek Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Altın Maske Tarifi

Gözenek Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Altın Maske Tarifi

Son zamanların en gözde cilt bakım yöntemlerinden biri olan altın maskesi ile cilt bakımı yapıldığında cilde sağladığı yararı oldukça fazladır. Altın maskesinin faydaları neler? Birlikte görelim.

Altın maskesi cildi sıkılaştırır ve daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ciltte oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklar varsa altın maske tam da size göre diyebiliriz.

İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cildi nemlendirir ve cilt yapısını korur. Bu maske ciltte bulunan hücreleri yeniler daha canlı bir cilt görünüm kazanmanızı sağlar. Kullandıktan sonra daha parlak bir cilt yapısına sahip olursunuz.

Hamile veya emziren annelerde bu maskeyi rahatlıkla kullanabilir. Ciltte oluşan akneleri büyük ölçüde azaltır. Cilt renk tonunu açar. Cilt lekelerine sebep olan ölü hücreleri ciltten atmaya yardımcıdır.

 

Altın Maske Nasıl Yapılır?

Altın maskesi güzellik salonlarında yapıldığı gibi evde kolaylıkla ve rahatlıkla hazırlanabilir. Evde altın maske nasıl hazırlanır? Püf noktaları ile altın maskesi tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kadar Altın Tozu
  • 1 yemek kaşığından biraz fazla su
  • 1 adet fırça (maskeyi sürmek için)

Altın Maske Nasıl Hazırlanır Ve Uygulanır?

Altın maskeyi yapmak için öncelikle gerekli olan altın tozu. Genelde kaliteli kozmetik mağazalarında veya aktarlarda kolaylıkla bulunabilir. Derin bir cam kase içine 1 yemek kaşığı altın tozu ekleyin. 1 yemek kaşığı kadar suyu ilave edin. Suyu göz kararı da koyabilirsiniz. Fakat macun kıvamını yakalamanız için suyun azar azar dökülmesi gerekir. Macun kıvamını tutturmanız gerekiyor unutmayın!

Hazırlanan ve macun kıvamına gelen altın maskesini cildinize fırça yardımı ile uygulayın ve 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Altın maskeyi cildinizde belli bir zaman kadar değil kuruduğuna emin olduğunuzda dikkatli bir şekilde çıkartmaya özen göstermelisiniz. Kuruyan maskeyi bol ılık su ile yıkayın ve cildinize nemlendirici sürün. Altın maskeyi yüz haricinde boyun, gerdan, el ve ayak bölgesine rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Ayrıca

İbrahim Saraçoğlu’ndan Göğüsleri Büyüten Mucizevi Tarif

Estetik operasyonlarla göğüs büyütmek hem zahmetli hem de maliyeti yüksek olduğundan kadınlar bu zorlu operasyona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir