Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Gençleştirme Garantili Yaş Maya Maskesi

Gençleştirme Garantili Yaş Maya Maskesi

Günümüzde yaş mayayı genellikle hamur işi yaparken kullanırsınız. Yaş maya hamur işi yapmanın yanında cilde de faydalıdır. Tutarlıbilgi okurları için paylaşacağımız 2 yaş maya maskesi ile gençleşecek, cilt kırışıklıklarını giderecek, cilt lekelerini yok edecek, sivilce ve aknelerden kurtulacaksınız. Yani yaş maya maskesi ciltteki ölü deriyi yok edecek ve daha genç cilt görünümü sağlayacaksınız.

Özellikle kırışıklıklarda etkisi oldukça fazla olan yaş maya maskesini uygulaması ise çok kolay. Yaş maya maskesini kullanarak cildiniz bebeksi bir cilde sahip olacaksınız.

Yaş maya maskesini düzenli şekilde cildinize uygulamanız gerekiyor. Eğer hayatınızı düzenli olarak maskelerle geçirirseniz, çevrenizdekilerin dikkatini çekecek ve gençliğinizi neye borçlu olduğunuzu soracaklardır. Güzelliğiniz için cilt bakımlarını aksatmadan gün boyu yapmalısınız.

1- Yağlı Ciltler için Yaş Maya Maskesi

Gerekli Olan Malzemeler

  • 2-3 tatlı kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu
  • 1/2 (yarım) yaş maya

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Geniş bir cam kase içerisine yaş maya ve limon suyunu kıvam alıncaya dek karıştırın. Kıvam alan bu malzemeyi cildinizin her bölgesine ince tabaka halinde sürün ve kuruması için beklemeye (10-15 dakika kadar) alın.

Tamamen kuruyan maskeyi bol su ile yıkayarak cildinizden temizleyin. Bu maske yağlanmayı azaltacak, sivilce, akne oluşumu sorunlarını da ortadan tamamen kaldıracak.

2- Kuru Ciltler için Yaş Maya Maskesi

Gerekli Olan Malzemeler

  • 1/2 (yarım) paket yaş maya
  • 1 adet E vitamin kapsülü
  • 1 adet bıldırcın yumurtası

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Malzemeleri cam kase içinde hazırlayın. Öncelikle yumurta köpürüp beyaz hal alana dek çırpma işlemi uygulayın. Sonra maya ile E vitamin kapsülünü ilave edip kıvam alana dek karıştırın.

Temiz cilde uygulanacağı için öncesinde bol su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika kadar bekleyin ve bol su ile cildinizi temizleyin. Bu maske kuru cilt problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca

Aloe Vera İle Kullanılan 5 Doğal Ve Etkili Maske

Aloe vera bitkisi görünüşü itibari ile herkes tarafından yararsız olduğu düşünülür. Fakat görünüşü sizi aldatmasın. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir