Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Dudak Dolgunlaştırmak İçin Basit Etkili Yöntemler

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Basit Etkili Yöntemler

Günümüzde dolgun dudaklar bir çok kadının hayalidir. İnce dudaklı kadınlar bu durumdan oldukça şikayetçi olduğundan bu duruma çare arayarak dudaklarını dolgunlaştırmak ister. Her birimizin genetiği farklı olduğundan her insanda dudak yapısı farklıdır. Kalın dudaklara sahip olan kişiler de ince dudaklara sahip kişilere göre daha az sayıdadır. Genelde dikkat çeker.

Dudakları kalınlaştırmak bir çok yönteme başvuranlar oluyor. Bunlardan biri estetik ameliyatlardır. Fakat cerrahi müdahale kişileri korkuttuğundan doğal yöntemler ile dudak dolgunlaştırma konusuna öncelik verme eğiliminde olurlar. Dudakların orijinal yapısını bozmadan bir kaç doğal yöntem ile daha kalın ve dolgun hale getirmek çok zor değil! Tutarlıbilgi sizler için doğal yöntemler ile dudak dolgunlaştırma yöntemlerini paylaşıyor.

1- Tarçınla Dudak Dolgunlaştırma

Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemlerinin başında tarçın ile dudak dolgunlaştırma yöntemini sizlere tavsiye edebiliriz. Dudağınıza yapacağınız tarçın maskesi sayesinde sizler de dolgun ve güzel görünen dudaklara sahip olacaksınız. Hazırlanan tarçın maskesi dudaklarınıza zarar vermez böylelikle daha dolgun dudaklara sahip olursunuz.

Tarçın maskesi için gerekli malzemeler;

 • 1 çay kaşığı kadar toz tarçın
 • Mercimek tanesi büyüklüğünde vazelin
 • Ve diş fırçası

Nasıl Uygulanır?

 • İşleme başlamadan evvel dudağınızda herhangi bir kozmetik malzeme (ruj, parlatıcı) var ise temizleyin.
 • Sonra dudaklarınızı bol su ile nemlendirdikten sonra havlu yardımıyla dudaklardaki ölü hücreleri çıkartın.
 • Dudaklarınızda dökülme olmaması için mercimek tanesi büyüklüğünde vazelin sürün.
 • Geniş bir kap içine toz tarçın ve vazelini karıştırın. Macun kıvamı alana dek karıştırın. Sonra diş fırçası yardımı ile bu karışımı dudaklarınıza çok bastırmadan uygulayın.
 • Diş fırçası yardımı ile yavaşça dudaklarınıza uygulayacağınız tarçın maskesini masaj yaparak dudağınızda bir süre beklemeye alın. 30-40 saniye kadar dudağınıza masaj yaptıktan sonra karışımı dudağınızdan silin.

2- Bal İle Dudak Dolgunlaştırma

Her derdin devası bal ile dudak dolgunlaştırma işleminde kadınların imdadına yetişiyor. Dudaklardaki ölü hücrelerin yenilenmesine yardımcı olacak bu uygulama, sonrasında dudakların dolgun bir hale gelmesini de sağlayacaktır.

 • 1 miktar balı dudaklarınıza parmağınız yardımı ile sürün. Sonra 1 diş fırçası yardımı ile 40-45 saniye kadar masaj yaparak fırçalayın.
 • Fırçalama işlemi sonunda dudaklarınızı yıkayarak temizleyebilirsiniz.

İşlem sonunda dudaklarınızın gözle görülür biçimde dolgunlaştığını göreceksiniz.

3- Dudak Dolgunlaştırma Hareketleri

Sizlerle paylaşacağımız birkaç dudak egzersizi sayesinde de dudak dolgunlaştırma işlemi yapabilirsiniz. Oldukça basit olan bu yöntem sonrasında dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

 • İlk yöntem öpücük hareketidir. Bu hareketi yaparken 2 elinizin 2 parmağınızı dudaklarınızın çevresine koyun. Yani parmaklarınız yardımıyla dudaklarınızı sıkıştırın. Bu işlemi 10 defa tekrarlayarak düzenli bir şekilde bu egzersizi devam ettirin. Farkı zamanla hissedeceksiniz.
 • Diğer bir dudak dolgunlaştırma egzersizi ise ağız kapalı gülme hareketi. Ağız kapalı bir şekilde gülümsemeye çalışın. Gülümseme pozisyonunda iken 5 saniye kadar bekleyip normal hale dönün. Tekrar ağzınız kapalı pozisyonda gülümseyin. Bu egzersizi 10 defa tekrar edin. Bu yöntemde oldukça etkilidir.

Ayrıca

Aloe Vera İle Kullanılan 5 Doğal Ve Etkili Maske

Aloe vera bitkisi görünüşü itibari ile herkes tarafından yararsız olduğu düşünülür. Fakat görünüşü sizi aldatmasın. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir