Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Cildi Beyazlatan 3 Basit Ve Etkili Domates Maskesi

Cildi Beyazlatan 3 Basit Ve Etkili Domates Maskesi

Gün boyunca yoğun bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalan cilt en sonunda leke ve çil oluşumuna neden olur. Bunun yanında ani bronzlaşmadan sonra ciltte renk bozukluğu meydana gelir. Bu tip cilt problemlerinin çözümü ise uygulayacağınız 3 basit domates maskesinde saklı.

Domates maskesi cildinizdeki gözenekleri temizlerken, diğer yandan arındırır. Bununla birlikte cildinizdeki renk bozuklarını da düzeltmeye yardımcıdır. 3 tip domates maskesi tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

1- Domates Ve Un Maskesi

  • 1 adet domates
  • Yeteri kadar un

Öncelikle domatesin kabuğunu soyun. Kabuğu soyulan domatesi blenderdan geçirin ve çay süzgeci yardımı ile süzün. Elde edilen domates suyu jöle kıvamı alana dek içerisine un ekleyin ve sürekli karıştırın.

Sonrasında hazırlanan karışımı göz ve dudak çevresi hariç dairesel hareketler yaparak cildinize yedirin. Yaklaşık 10-15 dakika sonra maskeyi bol ılık su ile temizleyin.

2- Domates Ve Bal Maskesi

  • 1 adet domates
  • 1 çay kaşığı kadar bal
  • 1 çay kaşığı kadar saf zeytin yağı

Domatesi soyun ve rendeleyin. İçerisine diğer malzemeleri ilave edip karıştırın.

Karışımı cildinize aşağıdan yukarı doğru olmak üzere iyece yedirin. 10-15 dakika sonra bol ılık su ile temizleyin.

3- Domates Ve Yoğurt Maskesi

  • 1 adet domates
  • 2 yemek kaşığı kadar yoğurt
  • 1 çay kaşığı kadar badem yağı

1 adet domates, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı kadar badem yağını beraber karıştırın. Evinizde masaj tarağı bulunuyorsa parmaklarınızı birleştirin yüzünüz de dairesel hareketler yaparak maskeyi dağıtın.

15-20 dakika sonra cildinizi bol sıcak su ile temizleyin. Cilt temizliği sonrası bir parça pamuğa nane esansı dökün ve cildinize sürün. Bu yöntem ile ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır.

Ayrıca

Aspirin Ve Limonla Topuk Çatlağına Son!

Kadın erkek topuk çatlağı, ayak mantarı, ve kaşıntı problemlerinden oldukça şikayetçiyiz. Tutarlıbilgi yapılışı oldukça kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir