Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / 1 Kasesi Bağırsaklarınızı Tertemiz Yapacak Kür

1 Kasesi Bağırsaklarınızı Tertemiz Yapacak Kür

Sindirim sistemindeki işlem kontrolümüz dışında gelişen, olabildiğince karışık bir durumdur. Sindirim sisteminizde oluşan hastalıklar sonucunda sağlığınız tehlikeye girebilir. Bu sebeple uzman doktorlar 6 ayda 1 vücudun toksinlerden arındırılması gerektiğini belirtiyor.

Bu süreci en verimli şekilde geçirmeniz için sizlere evde yapımı çok kolay olan bu tarifi paylaşıyoruz. Uygularken ölçülere dikkat etmeniz gerekiyor; Mideniz için her hangi bir ilaç kullanıyorsanız doktor yardımı almanızı bu kürü doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Malzemeler

  • 100-150 gram kadar hurma
  • 100-150 gram kadar kuru erik
  • 4 veya 5 yemek kaşığı kaynatılmış suyu ilave edin

Hazırlanışı

Malzemelerden 4-5 kaşık suyu 1 tencere içerisinde kaynatın. Kaynamaya başladığı an malzemeleri içerisine ilave edin. 15 dakika boyunca kısık ateşte malzemelerle beraber suyu karıştırmaya devam edin. Daha sonra soğumaya bırakın.

Sabahları boş mideye (aç karnına) 1 yemek kaşığı kadar tüketirseniz farkı zamanla hissedeceksiniz. Malzemelerin içindeki lif miktarları, sindirim sisteminin temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bu kürü 4 veya 5 gün kullanarak bağırsak sistemi problemi riskini azaltmış olacaksınız. Daha sonra 1 kaç gün ara vererek kürü tekrar uygulayabilirsiniz. Kürü kullandıktan sonra herhangi bir düzelme yaşanmıyor aksine daha fazla bağırsak problemi yaşıyorsanız derhal doktor yardımı almanız gerekiyor.

Ayrıca

Aspirin Ve Limonla Topuk Çatlağına Son!

Kadın erkek topuk çatlağı, ayak mantarı, ve kaşıntı problemlerinden oldukça şikayetçiyiz. Tutarlıbilgi yapılışı oldukça kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir