Anasayfa / Pratik Bilgiler / Uykusuzluk, Stres ve Psikolojiye İyi Gelen Bitki Kediotu

Uykusuzluk, Stres ve Psikolojiye İyi Gelen Bitki Kediotu

Kediotu kullanımı Asya ve Avrupa kıtasında oldukça yaygınlaşmıştır. Buralarda yaşayan insanlar kediotunun faydalarını çok iyi bilirler. Günümüzde karşılaşılan tüm problemlerin çözülmesi için kimyasal ilaçlar eczaneden temin edilerek kullanılıyor. Ancak bu ilaçların olumsuz yan etkileri var. Doğal yöntemler kullanarak bu ilaçları evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken şey hangi bitki hangi hastalığa iyi geliyor?

Kediotu uyku düzensizliklerine, anksiyeteye karşı olumlu etki ettiği bilinmekte. Ayrıca stres seviyesinin düzenlenmesi için de etkilidir. Bunun nedeni beynin rahatlaması için gerekli olan hormonun salgılanmasını sağlamaktır.

Araştırma bulgularında görülen kediotunun, ilaç sektöründe aktif olarak kullanıldığını ve etkili anti-depresanlarla eşdeğer olduğunu biliyor musunuz? Kediotu anti-depresan tedavisinde doğal bir yöntem olarak kullanılabilir. Sakinleştirici etkisi olduğundan uykunuzun düzene girmesini de sağlar. Kediotu kullanmanız durumunda herhangi bir alerji yan etkiyle karşılaşmaz, kendinizi doğal olarak tedavi edebilirsiniz.

Güç içinde karşılaştığınız tüm stres kaynaklarınız geride kalır. Kediotu sizlerin günlük hayatınızda karşılaştığı stresle mücadele sürecinde oldukça etkili.

Ağrı hissettiğiniz zamanda kediotunu kullanmanızda her hangi bir zarar yok. Kediotu beynin rahatlatmasının yanında kasların gevşemesine de yardımcı olur. Kadınların menstüral (adet) dönemlerinde karşılaştıkları ağrılı sancıları dindirmek için kediotu iyi bir ilaç olacaktır. Yapılan araştırmalar sonucu düzenli kullanılarak tansiyon seviyesini de düzenleyebilirsiniz.

Kediotu Nasıl Kullanılır?

Kediotu haplarını eczanelerden temin edebilirsiniz. Ayrıca aktar yardımıyla aldığınız kediotunu kaynatarak çayını da evde tüketebilirsiniz.

Bunun için 2-3 gram kediotu kullanmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra aktarda kediotu yağı da satılmaktadır. Kediotu yağı da rahatlama hissiyatı oluşturur.

Ayrıca

Camları Temizlemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Camları temizlemek hiç kolay iş değildir. Hem ıslak hem kuru bezlerle defalarca silseniz dahi tek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir