Anasayfa / Pratik Bilgiler / Limonun Ağzı Açık Bırakan Faydaları

Limonun Ağzı Açık Bırakan Faydaları

Limonun suyundan ve posasından yararlanmak mümkün. Aklınıza gelmeyecek durumlarda limon bu tür sorunları çözecek!

Tırnaklara Faydası

Limon, sıcak su ve sirke ile bir karışım oluşturun. Tırnaklarınızı bu karışımın içerisine 10 dakika kadar bekletin. Bir diğer yöntem ise tırnaklarınızı direkt olarak limon ile ovmak olacaktır.

Böylelikle daha parlak, daha canlı tırnaklara sahip olacaksınız.

Siyah Noktalara Karşı Etkilidir

Yüzünüzde veya burnunuzda rahatsız eden siyah noktaların üzerine uyumadan 1-2 saat önce yüzünüze veya burnunuza limon sürün. Sabah bol su ile güzelce yıkayın. Siyah noktadan eser yok!

Saç Rengini Açmak İçin Limon En Doğru Seçim

Saç renginizi kimyasal açıcılar kullanmadan da açabileceksiniz. 50-60 ml limon suyuna 150-180 ml su ile karıştırıp saçınıza uygulayın. Sonra saçınızı güneşte kurutun. Farkı göreceksiniz.

Kesme Tahtasındaki Lekeleri Söker Atar

Salata için kullandığınız kesme tahtasına kestiğiniz limonun yarısı ile kesme tahtasının üzerini ovun. 15-20 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayın. Lekelerin geçtiğini göreceksiniz.

Çamaşır Beyazlatma

1/2 (yarım) bardak limon suyunu, karbonatı çamaşır deterjanınıza ilave edin. Beyazlığı kaybedilen kıyafetleri bu karışım ile yıkayın. Böylece kıyafetleriniz daha da beyaz olacak!

Boğaz Ağrısı

50-60 ml limon suyuna, 300-350 gram bal ve 100-120 ml zeytinyağı ile karıştırmaya başlayın. Bu karışımı 5 dakikaya yakın ısıtın. Isıttığınız bu karışımı karıştırmaya başlayın. 2-3 saat aralıklarla tüketin.

Saçtaki Kepek

10-15 ml limon suyu ile ıslak saçınıza  5 dakika kadar masaj yapmaya başlayın. Daha sonra saçınızı şampuanla güzelce yıkayın. 20-30 ml limon suyu, 450-480 ml su karışımı ile saçınızı durulayın. Kepek sorununu kısa sürede çözeceksiniz.

Tabakları Parlatır

Limon ve tuz karışımı yardımı ile tabaklarınızı ve paslanmış çelik malzemelerini ovun ve kısa sürede beyazlıklarına şahit olun!

Yemeklerinizi Taze Tutar

Yemeklerinizin kahverengileşmesi veya cansız görünmesini istemiyor musunuz? Üzerine limon dilimleri koyarak bunu sağlayabilirsiniz.

Öğütücü Temizleme

Limon suyunu, öğütücüden geçirin. Böylelikle öğütücünün kolayca temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Mikrodalga Temizleme

50-60 ml limon suyunu 10-15 ml su ile karıştırıp mikrodalga içerisine ekleyin. Mikrodalga fırınınızın saatini 5 dakika ayarlayın ve süre bitiminde lekelerin kolayca silinebileceğini göreceksiniz.

Mutfak Lavabosundaki Kötü Kokuları Giderir

Karbonat ve 50-60 ml limon suyunu karıştırın. Mutfak lavabonuzdan gelen kötü kokuları hemen engellemeniz mümkün.

Eldeki Soğan Ve Sarımsak Kokusunu Giderir

Eğer ellerinizde soğan ve sarımsak gibi kokular sindi ve çıkmıyorsa, elinizi limon suyunun içinde bekleterek bu kokulardan kurtulmanız mümkün.

Ayrıca

Camları Temizlemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Camları temizlemek hiç kolay iş değildir. Hem ıslak hem kuru bezlerle defalarca silseniz dahi tek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir