Anasayfa / Pratik Bilgiler / Geri Dönüşümlü Evcil Hayvan Yuvası

Geri Dönüşümlü Evcil Hayvan Yuvası

Evcil hayvanınız için uyuyabileceği ya da oynayabileceği yeni bir evcil hayvan evinden daha iyi bir hediye olabilir mi? Geri dönüştürülmüş eşyalar ile evin kralı ve kraliçesi için gerçek saraylar yaratabilirsiniz.

Geri dönüşüm, evin farklı bölümleri için daha fazla ve daha iyi olanaklar sunmaya başlamıştır. Kediler ve köpekler bu yenilikçi fikirlere bayılırlar.

Özellikle çok soğuk veya çok sıcak olduğu zamanlarda, evcil hayvanların geceyi geçirmek için kendi alanlarına güvenmeleri veya gün içinde biraz kestirmeleri gerekebilir.

Çok güzel veya eğlenceli tasarımlara sahip olmanın yanı sıra, kendi küçük alanlarına sahip olmayı severler. Köpekler ve kediler için çeşitli seçenekler de mevcut. Pahalı olmayan geri dönüştürülmüş ev eşyalarınızı evcil hayvan evlerine dönüştürmek için evde sahip olduğunuz çeşitli malzemelerden yararlanabileceksiniz.

1. Eski Monitörlerden Yapılmış Evcil Hayvan Evleri

Bugünün teknolojisi sayesinde, arkalarındaki büyük kutuları olan bilgisayar monitörleri artık evcil hayvanlarınıza bir yuva.

Onları atmayın! Küçük evcil hayvanları için mükemmel hanlara dönüştürebilirsiniz. Özellikle kediler onlara tapıyor.

Yapmanız gereken ise monitörün tüm bileşenlerini içinden çıkarmanız ve evcil hayvanınızın oturması için uyuması için bir yastık eklemeniz gerekir. Tabii ki, bir battaniye ekleyebilir ve dışını boyayarak görünüşü güzel bir ev oluşturabilirsiniz.

2. Valizler Ve Eski Sandıklar Evcil Hayvanlar İçin Mükemmel Yatak

Bu fikir, içinde yaşayan ve son derece iyi işleyen hayvanlar için daha fazladır. Eski bir valizi geri dönüştürmek ve içine bir yatak oluşturmak için eşyaları koymaktan ibarettir.

Bacaklar ekleyebilir ve ayrıca kapağın daima açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, süslemeler için evcil hayvanınızın adı ve fotoğraflarıyla süslemeler yapıştırmak güzel bir görünüm oluşturacaktır.

Diğer seçenek ise eski sandık veya sandık kullanmaktır . Bunlar dışarıda uyuyan köpekler ve kediler için faydalı olabilir. Günümüzde kullanılmayan seçim sandıkları kediler için yuva olmuştur.

Yapmanız gereken tek şey, iç mekanda yaşanabilir olduğundan emin olmak ve temizlemekten başka, yanlarından birinde küçük bir kapı yapmak için malzemeyi kesmektir.

3. Eski Masalardan Yapılan Evcil Hayvan Evleri

Sık sık bodrum katınızda veya evin bir köşesinde saklanmaktan hiç hoşlanmadığınız bir masanız vardır. Neden evcil hayvanınız için bir konut haline dönüştürmüyorsunuz?

Ana fikirde olduğu gibi, köpeğinizin veya kedinizin girebilmesi için yanlardan birine bir delik açmanız yeterlidir. Eğer varsa bacaklarını çıkarmak en iyisidir. Bu şekilde, bacaklar farklı bir seviyede olmak zorunda kalmadan girip çıkması daha kolay olacaktır.

Çekmeceli masalarda, problemin bir kısmı çözülmüştür. Onları çıkarın ve kalan açıklığı kullanın. Bir evcil hayvan evi yapmanın bu yolunun en önemli avantajlarından biri, dilediğiniz şekilde veya hayvanın sevdiği şekilde boyanması ve yeniden dekore edilmesi hoş bir görünüm sağlayacaktır.

4. Karton Koli İle Yuva Yapımı

Kalın ve güçlü karton koli kutularını kediler çok sever. Bu kutuları etrafınızdaki market veya taşınırken kullandığınız eşya kolilerinden temin edebilirsiniz. Yapacağınız şey evin içinde kedinin zemin üstünde daha rahat etmesini sağlamak için yastık, minder veya benzeri eşyalar kullanmak.

Yumuşak yüzey aynı sürede onların daha sıcak kalmalarını sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise yuvanın alt yüzenin doğrudan yerle temas edip etmemesini kontrol etmek. Temas etmesi durumunda kedi yuvası zarar görecek ve içerisi ıslanacaktır. Bunun için kedi yuvasını platform üzerine yerleştirin veya yuvanın altına destekleyici ayaklar ile desteklemeniz faydalı olacaktır.

Ayrıca

Hızlı Para Biriktirmenin Altın Kuralları

Ekonomi durumlarının sıkıntılı olduğu son dönemlerde alınan paraların nereye gittiğini çoğu zaman göremeyiz bile. Para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir