Anasayfa / Pratik Bilgiler / Doğalgaz Faturalarını Yarı Yarıya Düşürecek Yöntem

Doğalgaz Faturalarını Yarı Yarıya Düşürecek Yöntem

Son zamanlarda doğalgaza yapılan üst üste zamlar nedeniyle hepimiz kabarık faturaları düşürme konusunda çok farklı yöntemlere başvuruyoruz. Zammın etkisini sonbahar ve kış mevsiminde daha çok hissedeceğiz. En çok başvurulan yöntemlerden biri olan kombinin derecesini düşürme çözüm olarak görünüyor olsa bile sıcak ev ortamı için çok da uygun çözümlerden biri değildir. Ayrıca yalıtım konusunda farklı yollara başvuranlar olsa dahi bu yöntem kar sağlayan çözümler arasında yer almaz.

Evinizde petekler neden sırçanın önünde hiç bunu düşündünüz mü? Çünkü aşırı soğuklar sırçalardan girmekte. Örnekle belirtmek gerekirse duvarların kalınlığı ve üzerine mantolama yapılması aslında sırçalardan giren soğukları bir nebze engellemektir.

Evinizdeki camların kalitesi hem yapı hem de kalınlık itibariyle konutu soğutmaya ve doğalgaz faturaların daha fazla kabarmasına da neden olmaktadır.

Tutarlıbilgi olarak sizlerle özellikle Sibirya ve Rusya’da kış aylarında kullanılan basit ve etkili usulden bahsedeceğiz. Bu yöntem çok yüksek gelen doğalgaz faturasını bir nebze azaltacaktır.

Kabartılmış Naylon İle Doğalgaz Faturalarını Yarı Yarıya İndirin

Nasıl Uygulanır?

Uygulama için öncelikle lüzumlu olan kabartılmış naylon bulmak olacak. Bu uygulama Alüminyum folyo ile de oluyor ancak bu yöntemle evin içi karanlık oluyor.

Kabartılmış naylon kullanarak yalıtım amaçlı cama uygulama yöntemi oldukça basit. Öncelikle cam boyutlarında kabartılmış naylon cama uygulanacak kısım için ıslatın. Sonrasında camı ıslatın.

Kabartılmış naylon malzemeyi cama yapıştırın. Bu yöntemi uyguladıktan çok kısa bir süre sonra ortamın havasının hemen değiştiğini farkedeceksiniz. Kabartılmış naylon doğalgaz faturalarınızın düşmesini sağlayacak etkili yöntemlerden biridir.

Ayrıca

Hızlı Para Biriktirmenin Altın Kuralları

Ekonomi durumlarının sıkıntılı olduğu son dönemlerde alınan paraların nereye gittiğini çoğu zaman göremeyiz bile. Para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir