Anasayfa / Moda / Zayıf Görünmek İçin Hangi Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Zayıf Görünmek İçin Hangi Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Giydiğiniz kıyafetler sizi daha kilolu mu gösteriyor? Vücut tipinize uygun kıyafetler seçerek daha doğru bir şekilde giyinmeniz mümkün. Böylelikle vücudunuzdaki fazlalıkları gizleyebilir ve daha zayıf görünebilirsiniz.

1- Koyu Renkli Kıyafetler

Hafif kumaşlardan yapılmış kıyafetlerde renk ağırlığı lacivert, siyah ve koyu bordo gibi tonları kullanarak daha ince görünmeniz mümkün.

2- Yuvarlak Yakalı Kıyafetler

Eğer basen bölümünüzün geniş olduğunu düşünüyorsanız yani (armut tipi) olarak tabir edilen vücut tipine sahipseniz yuvarlak yakalı kıyafetler ile görünüşü dengelemeyi sağlamanız mümkün.

3- Asimetrik Kesimli Etekler

Elbise ve eteklerde tercih edebileceğiniz asimetlik kesimli modelleri tercih etmeniz fazla kiloları kamufle etmede etkilidir.

4- Bol Kesimli Kıyafetler

Göbek probleminiz olduğunu düşünüyorsanız kemer kullanmaktan ziyade bol kesimli modeller tercih etmelisiniz. Bu sayede göbeğinizi saklamanız daha kolay olacaktır.

5- V Yaka Kıyafetler

Omuzları ön plana çıkarmak, daha zarif bir görüntü elde etmek için V yakalı kıyafetler tercih edilmelidir.

6- Düz Etekler, Sigaret Pantolonlar

Yine basen bölümünde fazlalık olduğunu düşünüyorsanız düz kesim etek veya sigaret pantolon tercih etmeniz bu bölgelerdeki fazlalıkları ortadan kaldırıyor.

7- Kemer

İnce bir beliniz var ve basen bölgeniz genişse yine orantıyı dengelemek için kemer kullanmalısınız. Kemer kullanımı sayesinde aksesuar ön plana çıkacağı için daha zarif ve dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir