Anasayfa / Diyet / Safran Çayı İle Tığ Gibi Zayıflayın!

Safran Çayı İle Tığ Gibi Zayıflayın!

Tutarlıbilgi bel incelten, yağ yakımını hızlandıran ve hızlı kilo vermeyi destekleyen doğal mucize olan safran çayını sizlerle paylaşıyor. Bu çay ile tığ gibi bir görünüme hazır mısınız? Tarifi ve kullanımı oldukça kolay olan Safran Çayı için ipuçları…

Safran Çayı diğer bitkisel çaylar gibi yağ yakımına ve dolayısıyla zayıflamaya yardım ediyor. Peki, zayıflamaya yardımcı olan safran çayı nedir? Faydaları nelerdir?

Zayıflatan Safran Çayı

Safran çayının yararları üzerine pek çok araştırma yapılmış, çayın metabolizma hızını 2 kat arttırdığı ve kısa sürede yağ yaktığı kanıtlanmıştır.

Safran bitkisini aktarlarda rahatlıkla temin edebilirsiniz. Hazırlanışı sırasında az miktarda kullanmanız bile yeterli olacaktır. Kilosu yaklaşık olarak 100 TL olmasına rağmen 50 gram alıp kullanmanız size aylarca yetecektir.

Nasıl Yapılır?

Derin bir tencereye 1 litre kadar su ilave edin. İçerisine 10-15 safran ipliği atarak kaynatın. Su kaynamaya başladıktan hemen sonra ocağın altını kapatın ve tencerenin kapağını örtüp soğumaya bırakın.

Safran çayını tüketirken daha lezzetli bir aroma alması için kabuk veya toz tarçın ilave edebilirsiniz. Ağır tadı nedeniyle içmekte zorlananlar içerisine tatlandırıcı olarak bal yada limon ilave edebilir. Fakat uzmanlar ve diyetisyenlerin ortak görüşü, içine tatlandırıcı ilave etmeden tüketilmesi gerektiği yönündedir. Safran bitkisi sade şekilde, tatlandırıcı kullanılmadan tüketildiğinde yağ yakımına daha fazla ve daha hızlı şekilde fayda sağlamakta.

Hayal ettiğiniz görünüme kavuşana dek günde 1 su bardağı (250 ml) safran çayını ılık ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz. Uzmanlar ve diyetisyenlerin faydalarını 2 hafta sonunda etkili olduğunu saptamışlardır.

Safran Çayının Faydaları Nelerdir?

Safran çayı, diğer bitki çaylarına göre vücuda pek çok fayda sağlayan çaylardandır. Günümüzde pek çok insanın ortak sorunu haline gelen fazla kilolar, yeni arayışları da beraberinde getirmiştir. Zayıflama amacıyla amacıyla kullanacağınız safran çayı ile birlikte beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kilo vermek için oldukça etkili olan safran çayını ara öğünlerde tükettiğinizde vücuda tokluk hissi verir ve daha az yemek yiyerek günü rahat tamamlamanızı sağlar.

Neden Safran Çayı?

Safran çayı, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardım eder. Ayrıca sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek isteyen kişilerin tüketebileceği en önemli bitkilerdendir. Bu sayede kişilerin kolay zayıflamasına yardımcı olur. Safran çayı tüketen kişiler uzun süre tokluk hissi yaşar. Gün boyuca ani acıkmaların önüne geçerek sağlıksız beslenmeye yönlenen kişilerin, bu davranışını önlemiş olur.

Ayrıca

Patlıcan Suyu İle 1 Haftada Tam 6 Kilo!

Patlıcanın içeriğinde bulunan yüksek su, lifli dokusu ve çok düşük kalorisi sayesinde çok kolay kilo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir