Anasayfa / Diyet / Patlıcan Suyu İle 1 Haftada Tam 6 Kilo!

Patlıcan Suyu İle 1 Haftada Tam 6 Kilo!

Patlıcanın içeriğinde bulunan yüksek su, lifli dokusu ve çok düşük kalorisi sayesinde çok kolay kilo vereceksiniz. Tutarlıbilgi sizler için 1 haftada 6 kilo verdiren, patlıcan suyu kürünü paylaşıyor. Kürü uygulamadan önce dikkat etmeniz gerekenleri mutlaka okuyun. Her hangi sağlık probleminiz varsa uzman yardımı almayı unutmayın.

Patlıcanda saponin adı verilen, yağ emilimini ciddi ölçüde eksilten bileşen bulunur. Patlıcan suyu bir yandan idrar söktürücü özelliği ile böbrek işlevlerini kolaylaştırırken diğer yandan da metabolizmayı hızlandırır. Çekirdeklerinde bulunan lif sayesinde, bağırsak işlevini geliştirip kabızlık problemini çözer.

Ana öğününüzü tüketmeden önce 1 bardak (250 ml) patlıcan suyu tüketmek, yağ emilimini kolaylaştırır. Patlıcan suyu diyetinden maksimum verim alabilmek için yağ oranı düşük biçimde beslenilmeli ve günde en az 30-45 dakika kadar egzersiz veya yürüyüş yapılmalıdır. Patlıcan suyu kilo vermeye yardımcı olan şahane sebzelerden biridir. Fakat her diyet programında olduğu gibi bu kür ile birlikte muntazam beslenmezseniz tek başına hiçbir işe yaramayacaktır.

Her şeyden önce, unutmamanız gereken şey şudur: patlıcan ham olarak tüketilmez. Tüketmeden önce mutlaka pişirmeniz gerekir. Çünkü beden için zararlı olan solanin adında bir alkaloid kapsar. Ham olarak tüketirseniz karın sızısı ve bununla birlikte baş sızısı hissedersiniz. Karışımı tüketmeden önce alacağınız patlıcanların daha sert olanlarını seçmeye özen gösterin. Karışımı tüketmeden önce mutlaka uzman yardımı alın.

Malzemeler

  • 1 adet irice bir patlıcan
  • Yarım litre (500 ml) su
  • 1 adet limonun suyu

Nasıl Yapılır?

Öncelikle patlıcanı küçük parçalara bölün. Ardından, yarım litre (500 ml) soğuk su dolu bir kaba ekleyin. Sonra bir kaç saat kadar bekletin. Dilerseniz bu işlemi 1 gün önceden de yapabilirsiniz; böylece sabaha hazır olur. Yeterince bekletilen patlıcan ve suyu kaynatarak pişirin. 10-15 dakika kadar kaynatın.

Su kaynadıktan sonra kürün üzerine limon suyu ilave edin. Ocağın altını kısıp 10 dakika demlemeye alın. Ardından blendırdan geçirin. Patlıcan suyunu ve sebzesini yumuşak, iyi karışmış bir püre haline getirene kadar karıştırın.

Unutmamanız gereken patlıcan suyunu yaptığınız günlerde ana öğünden 10-15 dakika önce tüketilmelidir. Dilediğiniz sıklıkta limon ilave edebilirsiniz. Fakat tadı biraz acı olacağından tüketilmesi biraz güç olabilir. Ekleyeceğiniz her limon damlası kürün tadını daha çok basitleştirecek, kolay tüketebileceksiniz.

Ayrıca

Safran Çayı İle Tığ Gibi Zayıflayın!

Tutarlıbilgi bel incelten, yağ yakımını hızlandıran ve hızlı kilo vermeyi destekleyen doğal mucize olan safran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir