Anasayfa / Diyet / Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo

Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo

Tatlılar için kullanılan veya kebapçılardan çıkınca ağız kokusunu gidermek için kullandığınız, diş ağrısı için oldukça etkili karanfilin bir çok faydası bulunmaktadır. Karanfilin bu faydaları dışında sizin için hazırlaması çok kolay kür tarifi ile zayıflamak mümkün mü?

Karanfilli su faydaları arasında öncelikle vücudu toksinlerden arındırmak geliyor. 1 haftada 3 kilo vermenizi sağlayacak bu kürü kullanmadan önce faydaları neler? Tutarlıbilgi sizler için paylaşıyor.

Karanfilli Suyun Faydaları Nelerdir?

 • Ağız kokusunu gidermek için karanfilli su tüketebilirsiniz.
 • Antimikrobiyal özelliği sayesinde ağız ve diş sağlığınızı koruyan karanfilli su ağız içindeki bakterileri de yok eder.
 • Karanfilli su diş eti iltihaplanmasının önüne geçer ve diş ağrılarını dindirir.
 • Karanfilli su aft adı verilen bakterilerin yok edilmesini sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuttaki toksinleri atmanıza yardımcı olur.
 • Kış aylarında sıklıkla yaşanılan öksürük ve boğaz ağrısı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.
 • Karanfilli suyu düzenli olarak tüketmeniz halinde vücut ısısını arttırabilirsiniz.
 • Tarçın ile birlikte karanfilli su kullanıldığında metabolizmayı daha fazla hızlandırarak yağ yakımını arttırır.
 • Kan dolaşımına bir çok faydası bulunur.
 • Depresyon, ani ruhsal değişimler ve mutsuzluk gibi psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılır.
 • İdrar söktürücü özelliği sayesinde kilo vermeye yardımcı olur.
 • İçinde bulunan uçucu yağlar midedeki bakterileri öldürür. Hazımsızlık ve gaz problemlerinizi en aza seviyeye indirir.

Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo Zayıflama

Karanfilli su tarifinden faydalanmak için öncelikle onu nasıl hazırlayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Karanfilli su hazırlanması ile ilgili 2 farklı yöntem paylaşıyoruz.

Soğuk Su İle Hazırlanan Karanfilli Su: 1 bardak soğuk suyun içine 9-10 adet karanfil atacağınız suyu 10-15 dakika kadar bekletip süzdükten sonra günde 2 litreye yakın tüketebilirsiniz. Herhangi bir sağlık probleminiz veya alerjiniz varsa 2 litre yerine günde 1 veya 2 bardak tüketmeniz yeterli olacaktır.

Sıcak Su İle Hazırlanan Karanfilli Su: Karanfil çayı olarak adlandırılan bu tarif aslında karanfilli su zayıflatır mı? sorusunun net cevabıdır. Karanfilli sıcak su ile 1 haftada 3 kilo vermek mümkündür. Bu özelliğinden yararlanmak için 2 bardak su içerisine 10 adet karanfil ve 1 çubuk tarçın kullanmanız gerekiyor. Su içinde bu karışımı kaynatıp süzdükten sonra günlük olarak tüketirseniz kolayca kilo verebilirsiniz. Başta tadı biraz keskin olacağı için bal veya limon ile birlikte tüketebilirsiniz.

Karanfilli sıcak suyu 15 gün kadar kullanıp mutlaka 1 haftadan fazla ara vermelisiniz. Fazla yağlardan sizi kurtaracak bu tarifin herhangi bir yan etkisi yada zararı bulunmamaktadır. Fakat her şeyin fazlasının zarar olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Karanfilli su ile zayıflamak için öğle ve akşam yemeklerinden 30-45 dakika önce tüketmeniz yağ yakımını daha fazla hızlandıracaktır. Karanfilli su yağları yakmasının yanı sıra ödem atıcı özelliği nedeniyle şişkinlikten kurtulmanızı da sağlar. Hipoglisemi (Düşük şeker) olan kişiler tarçın kullanmamalıdır.

Ayrıca

Safran Çayı İle Tığ Gibi Zayıflayın!

Tutarlıbilgi bel incelten, yağ yakımını hızlandıran ve hızlı kilo vermeyi destekleyen doğal mucize olan safran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir