Anasayfa / Diyet / Hızlı Kilo Verdiren Kür Tarifleri

Hızlı Kilo Verdiren Kür Tarifleri

İdeal vücut ölçüleri ve fit bir görünüm hepimizin hayali. Bu nedenle aşırı kiloyu önlemek için kadın, erkek birçok yol denemekte. Son zamanlarda sağlıksız gıdaların ve beslenmenin artışı sebebiyle bir çok kişi hızla kilo almaktadır ve ne uygulanırsa uygulansın bunun önüne geçilememektedir.

Kilo almayı durdurmak ve ideal kilo oranına ulaşmanız için kilo verdiren kürlerden bahsedeceğiz. Kür tarifler bilimsel olarak hazırlanmış ve çoğu insan tarafından denenmiş olan bu kür tarifleri düzenli uygulandığı takdirde gözle görülür kilo verimi sağlayacaktır. Sizde kilo vermek istiyor ve ideal kilonuza dönmek için çabalıyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Tilya Çayı İle Kilo Verme Kürü

Malzemeler

 • 10 gram Ihlamur (iki tutam)
 • 10 gram kuşburnu (10-12 adet)
 • 5 gram altın otu (1 tutam)

Tarifi: Üç su bardağı su kaynatın. Sonra içine 10 gram ıhlamuru ilave edin. Ardından 10 gram kuşburnu ve 1 tutam altın otunu ilave ederek suyu 10-12 dakika kadar kaynatın. Su ılıdıktan sonra karışımı iyice süzün. Tilya kürü tüketilmeye hazır. Gün içinde tilya kürünü 6 saat içinde tüketmeye özen gösterin. Hepsini bir anda tüketmek zorunda değilsiniz günün belirli öğünlerine yayarak 6 saatte bitirebilirsiniz.

Önerilen tüketim şekli ise öğleden önce ve öğleden sonra olacaktır. Tilya kürünü aç yada tok karnına tüketmenizde sakınca yok. Tilya çayının önerilen tüketim süresi ise 1 aydır (30 gün). Ancak bu süre sizin bünyenize göre değişebilir. Bu kür ile birlikte yediklerinize dikkat ederek 1 ay sonunda 3 yada 7 kilo verebilirsiniz.

Lahana İle Kilo Verme Kürü

4 veya 5 adet lahana yaprağını tüm olarak kaynamakta olan 750 ml (1 litreye yakın) suyun içine atın. Hafif ateşte ağzını kapatın ve ortalama 10 dakika kadar kaynatın. Lahana yaprakları kaynarken damak tadınıza uygun olması için içine hiç bir şey ilave etmeyin. Kürün etkisi bu şekilde olacaktır. Su ılıdıktan sonra süzün. İçim süresi ise şu şekilde olacaktır.

 • 15 gün boyunca her gün tüketin.
 • 15 gün sonunda 3 gün ara verin.
 • 3 günlük aranın ardından tekrar tüketime devam edin.

Kür kullanımının her haftasında kilo kontrol yaparak farkı sizde hissedebilirsiniz. 1 haftada 3 kilo verdiren bu kür 15 gün sonunda 6-7 kilo vermenizi sağlayacak.

Yağ Yakıcı Yeşil Çay İle Kilo Verme Kürü

Malzemeler

 • 4 çay kaşığı kadar yeşil çay
 • 4 çay kaşığı kadar mate yaprağı
 • 2 çay kaşığı kadar ısırgan otu yaprağı
 • 2 çay kaşığı kadar kekik

Tarifi: Tüm malzemeleri 1 litrelik kaynar suyun içine atın. Yaklaşık 10 dakika bu malzemelerin demlenmesini bekleyin. Unutmamanız gereken su daha önce kaynamış olmalıdır. Kaynama işlemi sona ermiş olmalıdır.

Tüketimi: Yağ yakıcı çayı uzmanlar günde minimum 2 maksimum 4 bardak tüketmenizi öneriyor. Yağ yakıcı çay hazırlanırken dilerseniz çayın içine mısır püskülü, kiraz meyvesi sapı, rezene ekleyebilirsiniz. Bu sayede çaya ödem sökücü özelliği eklenmiş olur. Yağ yakıcı çayın içine kesinlikle şeker ve bal ilave edilmemelidir.

Maydonoz, Limon ve Sarımsak İle Kilo Verme Kürü

Malzemeler

 • 15 dal maydanoz
 • 2 yemek kaşığı kadar limon suyu (gerçek sıkma limon olmalıdır.)
 • 1/2 (yarım) su bardağı su
 • 1 diş sarımsak

Tarifi: Tüm malzemeleri blenderdan geçirin. Sabah kahvaltıdan 15 dakika önce bu karışımı tüketin. 3 gün sarımsaklı, 3 gün sarımsaksız, 3 gün de sarımsaklı olacak şekilde toplam 9 gün boyunca tüketin. Vücudun durumuna ve direncine göre 3 gün ara verdikten sonra yine 9 gün daha uygulayın.

Bu kür sağlık durumunuza ve kilo verme durumunuz göz önünde bulundurularak 4 ayda 1 kez tekrarlanabilir. Bu kür zayıflatma özelliğinin yanında çok sağlıklı bir kürdür. Ayrıca doğal antibiyotik özelliği bulunur. Bu sayede vücudu mikroplardan korumaya yardımcıdır.

Ayrıca

Gürkan Kubilay’dan 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Fazla kilolarınız nedeniyle zayıflama konusunda zorlananlardan mısınız? Kolaylıkla kilo vermenizi sağlayacak Dr. Gürkan Kubilay Diyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir