Anasayfa / Diyet / Elma Sirkesi Bal Ve Ilık Su ile Zayıflama Karışımı

Elma Sirkesi Bal Ve Ilık Su ile Zayıflama Karışımı

Aldığınız aşırı kilolar ileride oluşacak sağlık sorunlarına davetiye çıkarırken dış görüntünüz sizi rahatsız mı ediyor? Öyleyse bu karışımı mutlaka denemelisiniz. Ilık suyun içine ekleyeceğiniz elma sirkesi ve bal karışımı ile hızlı bir şekilde istenmeyen kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Siz değerli Tutarlıbilgi okurları için bu haftaki yazımızda Zayıflatan Elma Sirkeli Kürün Yapılışını paylaşacağız…

Elma Sirkesi Ne İşe Yarar? Bu Kürde Elma Sirkesinin Faktörü Nedir?

Elma sirkesi zayıflamada oldukça etkilidir. Bir çok diyet listelerinin vazgeçilmez malzemelerinden olan elma sirkesinin en önemli etkisi içinde bulunan meyve asitleri ile metabolizmayı daha fazla hızlandırması ve yine içindeki asitler sayesinde yağ yakımını hızlandırması.

Bu diyette kullanacağınız sirkenin doğal olması son derece önemlidir. Çünkü hazır olan sirkeler bir takım kimyasal işleminden geçtiğinden içinde bulunan yağ yakıcı asitlerin zayıflamada ki etkisini de azaltmaktadır.

Elma sirkesi vücutta yağ tutulmasını engeller ayrıca yağ yakıcı özelliği vardır. Elma sirkesinin diğer özelliği ise vücuttaki dokuların yağ tutmasını engellemesidir.

Peki Balı Neden Bu karışıma İlave ediyoruz? Bu Kürde Balın Faktörü Nedir?

Balın bu diyet listesinde olmasının sebebi iştah kesme özelliği ve kan şekerini dengede tutması etkisinden kaynaklanmaktadır.

Ballı Elma Sirkesi Kürünün Malzemeleri

  • 1 Bardak (250 ml) su (ılık su olmasını tavsiye ediyoruz.)
  • 2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi
  • 1 tatlı kaşığı dolusu bal

Elma Sirkesi ve Bal Diyeti Nasıl Yapılır?

Malzemelerin tamamını birbiri ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı sabah öğle ve akşam öğünlerden 25-30 dakika önce aç karnına yudum yudum tüketin.

Bu kürü 15-20 gün boyunca uyguladığınızda özellikle göbek, bel çevresi ve basenlerdeki eritilmesi çok zor olan yağların kolaylıkla erimesini sağlayacaktır.

Elma sirkesi ve bal kürünü uygularken günde mutlaka 20-30 dakika yürüyüş yapmanız gerekiyor. Egzersiz yaparak zayıflamada olumlu sonuçları elde etmeniz mümkün.

Ayrıca çiçek balını küre ilave ederken dikkat etmeniz gerekmektedir. 1 tatlı kaşığı ölçüsünü geçer ise faydadan ziyade kan şekerini yükselterek sağlığınıza zarar verebilir.

Ayrıca

Gürkan Kubilay’dan 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Fazla kilolarınız nedeniyle zayıflama konusunda zorlananlardan mısınız? Kolaylıkla kilo vermenizi sağlayacak Dr. Gürkan Kubilay Diyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir