Anasayfa / Diyet / 1 Haftada Göbek Eriten Kuru Erik Kürü Tarifi

1 Haftada Göbek Eriten Kuru Erik Kürü Tarifi

Göbek yağları, vücutta en son eriyen ve ortadan kaldırılması en zor bölgelerden biridir. Biriken yağlar genellikle bu bölgede toplanır. Buda ilerde kadın ve erkek için estetik açıdan kötü görünüme, hareketlerin kısıtlanmasına ve sağlık açısından riskli duruma düşmesine neden olabilir. (Kalp ve Kalp hastalıkları, obezite gibi hastalıklar)

Doğal ilaçlara her zaman güvenmelisiniz! Doğal olan her şeye güvenmek gerekir. Bu yazımızda bahsedeceğimiz erik kürü ile göbek yağlarını eritmek kesin çözümler arasında yer alıyor. Göbek yağlarını eriten kür aynı zamanda beslenmenize de yardımcı olacaktır.

Göbek yağlarını eriten erik kürünün hazırlanışına geçmeden önce, bu karışımın sağlığınız için çok önemli diğer faydalarına da değinelim.

Erik Kürünün Faydaları

  1. Müshil etkisi: İçeriğinde bulunan yüksek lif miktarı sayesinde sindirim sürecini düzenler ve hızlandırır.
  2. Antioksidan içerir: Vücuttaki serbest radikallerle savaşır.
  3. Kanser riskini azaltır: Erik ayrıca kanser hastalığına yakalanma riskini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur.
  4. Şeker hastalığına karşı savaşır: Erik kürü kan şekeri seviyesini düzenlemesine yardımcı olur.

Bu mucizevi kürü kullanarak karın bölgesinde bulunan yağları azaltacak ve riskli hastalıklardan kurtulacaksınız.

Öyleyse erik kürünün malzemeleri ve yapılışına geçelim. Evde yapımı çok kolay, ayrıca 1 defa yaptıktan sonra bitene dek  tüketebilirsiniz. Bu kürü 1 litre sudan yaptığınızda yaklaşık olarak 5 bardak kadar çıkıyor. Bu da size tam 5 gün yetiyor.

Malzemeler

  • 100 gram kadar kuru erik
  • 1 litreye yakın içme suyu
  • 1-2 dilim limon (isteğe bağlı)

Nasıl Yapılır?

Malzemelerden erikleri 1 litre su ekli şişeye ekleyin. 1 hafta boyunca buzdolabında soğuk kalacak şekilde beklemeye alın. 1 hafta sonunda kürü süzün ve göbek eriten büyülü tarif tüketilmeye hazır!

Dilerseniz tüketirken içerisine 1-2 dilim limon da ilave edebilirsiniz. Böylelikle limon hem tadını güzelleştirecek hem de içeceğin yağ yakma etkisini daha fazla artıracak.

Nasıl Tüketilmeli?

İstediğiniz sonucu elde edebilmek için her sabah aç karnına bu kürü 1 bardak tüketin. Kürü kullanıp etkisini gördüğünüzde sevdiklerinize de paylaşmayı unutmayın. Kürü diyet ve egzersizle birlikte kullanarak etkisini daha da fazla artırabilirsiniz. Hamile kadınlara önermiyoruz.

Ayrıca

Maydanozun Faydaları Ve Maydanoz Çayı İle Zayıflama

Maydanozun içeriğinde bulundurduğu bol vitamin ve mineraller insan sağlığına oldukça faydalıdır. Ayrıca çok lezzetli olması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir