Anasayfa / Diyet / 1 Haftada 4 Kilo Verdiren İçecek Tarifi

1 Haftada 4 Kilo Verdiren İçecek Tarifi

Kilo vermeye çalışıyorsunuz. Amacınıza ulaşmanıza destek olacak mucize bir içecek tarifini paylaşacağız. Bu mucizevi içeceği hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeleri kolay temin edebilirsiniz. Bunlar bal, limon ve tarçın. Sağlıklı kiloya ulaşmak bir çoğumuzun istediği fakat çeşitli bahaneler üreterek elde etmek için çaba göstermediği durumlardan biridir.

Bazı kişiler ise kilo verme konusunda istekli olmasına rağmen bu süreci hızlandıracak destekleyici içeceklere veya egzersizlere ihtiyaç duyar. Sizin için kilo vermenize yardımcı olacak formülü araştırdık. Her evde kolay bulunan 3 gıda maddesinin karışımından elde edilen içecek sayesinde 1 haftada 4 kilo vermeniz mümkün. Bal, limon ve tarçın karşımından el edilen karışım ile 1 haftada 4 kilo verdiren içecek tarifi sizlerle.

Bu içecek Nasıl Kilo Verdirir?

Bal, limon ve tarçın üçlüsü sindirim sisteminin iyileşmesine, vücuttaki toksinlerin temizlenmesine ve bu sayede kolay kilo vermeye yardımcı olur. Bu formülde limon büyük rol oynuyor. Limonda bulunan pektin maddesi uzun süre tok hissi yaşatarak gün boyu aç kalmanızı önlüyor.

Bu formül midenizde, yağın daha iyi ve hızlı bir biçimde parçalanmasına yardımcı olan alkali ortam oluşturuyor. Tarçın ise sindirimi geliştiriyor, aynı zamanda insülin üretimini de dengeliyor ve karbonhidratların parçalanmasına da yardımcı oluyor.

1 Haftada 4 Kilo Verdiren İçecek Tarifi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı kadar toz tarçın
  • 1/2 yarım limonun suyu
  • 1 çorba kaşığı kadar bal
  • 1 bardak (250 ml) ılık su

Nasıl Hazırlanır?

Pürüzsüz bir macun elde edilinceye dek tarçın, limon suyu ve balı beraber karıştırın. Sonra üzerine ılık suyu ilave edin ve içeceği kaşık yardımıyla karıştırın.

Ne Kadar Sürede Tüketilmelidir?

Her sabah aç karnına 1 bardak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Fakat bu içeceği iştah kesici ilaç olarak değerlendirmeyin. Aksi durumda kilo vermenize yardımcı olmayacağı gibi farklı sağlık problemlerine de neden olabilir.

Not: Sağlık durumunuza etki edebilecek bu tür karışımları kullanmadan önce mutlaka doktor desteği almanızı öneriyoruz.

Ayrıca

Gürkan Kubilay’dan 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Fazla kilolarınız nedeniyle zayıflama konusunda zorlananlardan mısınız? Kolaylıkla kilo vermenizi sağlayacak Dr. Gürkan Kubilay Diyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir