Anasayfa / Diyet / Her Gün 1 Bardak Sirkeli Su İçerek 8 Kilo Verin

Her Gün 1 Bardak Sirkeli Su İçerek 8 Kilo Verin

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan elma sirkesi, gıdadan cilt bakımına ve birçok rahatsızlığın tedavisine kadar insan sağlığına faydası oldukça fazla olan içeceklerden biridir. Yurt içi ve yurt dışında ünlü oyuncu ve sanatçıların da beslenme listesinde yer alan elma sirkesi ve su ikilisi ile kilo vermek ve forma girmek basitleşiyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda kilo kaybı ve elma sirkesi arasında güçlü bir ilişki olduğu ortaya çıktı. Diyetisyenler elma sirkesi ve su içmenin faydasını, doğal zayıflama yöntemlerine mutlaka eklenmesi gerektiğini belirtiyor.

Faydaları Nelerdir?

Kemik hastalıklarının sonucu yaşanan kramp ağrılarını azaltmada sirke oldukça etkilidir. 1 bardak ılık su içerisine 1 tatlı kaşığı kadar bal ekleyip her gün 1 defa tüketerek bu şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

Sirke genellikle mevsim geçişlerinde yaşanan grip, kuru öksürük ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların yaşanmasını da önlemeye yardımcıdır. Haftada 2 defa 1 bardak ılık suyun içerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi katıp karıştırın. Zamanla kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Kandaki insilün direnci bozulduğu zaman kişilerde şeker hastalığı ortaya çıkar. Uzman doktorlar 1 tatlı kaşığı elma sirkesini 1 bardak suya ekleyerek tüketildiğinde bu riskin azaldığını gözlemlemişlerdir.

Ve bunlarla birlikte sirke cilt ve mide problemi yaşayanlar içinde en etkili ilaçlardan biridir. Kullanılan doğal cilt maskelerinde ve mide yanması sorunlarında da elma sirkesi etkilidir.

10 Kilo Verdirecek Sirkeli Su Tarifi İçin

Malzemeler

  • 1 bardak su (250 ml )
  • 1-2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı kadar toz tarçın

Nasıl Uygulanır?

1 bardak suyun içerisine 2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi ve 1 çay kaşığı tarçını ilave edip her akşam uyumadan önce bu karışımı tüketin. Bu karışımı her gün tüketerek zayıflayacak, kan şekerini dengeleyecek üstelik kalp hastalıkları riskini de azaltacaksınız.

1 hafta elma sirkeli su tarifini tüketerek 8 kilo vereceksiniz. Elma sirkesi ve su tarifinden maksimum düzeyde verim almanız için sağlıksız beslenmemeye özen göstermeli, günlük egzersizlerinizi aksatmamalısınız. Ve bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Ayrıca

Maydanozun Faydaları Ve Maydanoz Çayı İle Zayıflama

Maydanozun içeriğinde bulundurduğu bol vitamin ve mineraller insan sağlığına oldukça faydalıdır. Ayrıca çok lezzetli olması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir